Turgutlu psikolog hayatın çeşitli aşamalarında insanların yaşadıkları psikolojik sorunların çözümünü sağlayacak tedavileri uygulamaktadır. Merkezimizde yetişkin, aile, çift, aile ve ergen tedavilerinde uzman psikologlarımız bulunmaktadır. her biri alanında uzman ola psikologlarımız aynı zamanda psikoloji alanında yaşanan gelişmeleri de yakından takip etmektedirler. 

İnsanların bedenlerinin olduğu gibi psikolojilerinin de hasta olduğu anlar olabilmektedir. Kişinin psikolojik olarak sorunları olduğunu hissettiği dönemlerde güvenilir psikoloji ve danışmanlık merkezi olarak yanında yer alıyoruz. Gizliliğe büyük önem veriyor tüm danışanlarımızın mahremiyetinin korunması için üst düzey önlemler alıyoruz. 

Turgutlu Psikolog
Turgutlu Psikolog

Turgutlu Yetişkin Psikolog

Yetişkinlerin geçmişten gelen travmaları, bugünlerinde yaşadıkları çeşitli psikolojik sorunları olabilmektedir. Böyle sorunlar olduğunda Turgutlu yetişkin psikolog etkili tedaviler ile destek verilmektedir. Psikolojik danışmanlık almak için kişinin mutlaka sorunlar yaşaması gerekmiyor. Kişi kendini tanıma, güçlü ve zayıf yönlerini keşfetme konusunda da danışmanlık alabilmektedir. 

Danışanın dinlenmesi ve yaşanan sorunun tespiti ile uygun terapi ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Her insan tektir ve yaşadığı sorunun çözümü içinde ona uygun olan tedavi programının uygulanması gerekir. Uzman psikologlarımız bu konuda titiz çalışma yapmaktadırlar. Titiz şekilde uygulanan tedavi ile yaşanan psikolojik sorunlardan kurtulmak mutlu ve sağlıklı bir hayat sürdürmek mümkün olmaktadır. 

Turgutlu Bireysel Terapi

Turgutlu bireysel terapi kişi ve psikoloğun baş başa olduğu terapiyi tanımlamaktadır. Yaşanan sorunun ne olduğuna ve danışanın yaşadığı sorunun büyüklüğüne bağlı olarak sıklık süresi değişir. Her seans 50 dakika olacak şekilde haftada bir yapılmaktadır. Yapılan terapi ile kişi geçmişten gelen travmaları ile yüzleşebilir. Onlarla baş etmenin yollarını öğrenir. Bilinçlenen hasta hayatının ilerleyen dönemlerinde yaşayacağı sıkıntılar ile baş etmeyi de başarır. Bireysel terapiyönteminin kullanılabileceği sorunlar arasında şunlar yer almaktadır.

• Geçmişten gelen ya da bugünde yaşanan travmalar

• Cinsel taciz ve istismar

• Öfke kontrolü sorunları

• Kıskançlık sorunları

• Özgüven eksikliği tedavisi

• Anksiyete ve kaygı bozuklukları

• Önlenemeyen takıntıların olması

• Ayrılık, ölüm gibi büyük kayıplarda yaşanan yas sürecinin getirdiği stres

• Asosyallik ve sosyalleşememe sorunları 

Turgutlu Pedagog ve Çocuk Psikoloğu

Çocukluk döneminde yaşanan psikolojik sorunlar yetişkinlik dönemini de etkilemektedir. Yetişkinlik döneminde olumsuz etkiler ile karşılaşmamak adına çocukluk döneminde yaşanan sorunların çözülmesi şarttır. Turgutlu pedagog ve çocuk psikoloğu çocuğun yaşadığı sorunların neler olduğunu tespit etmektedir. Ardından tedavisi için uygun olan programı uygulamaktadırlar. Çocuğun yaşadığı psikolojik sıkıntıların aşılmasında aile ile işbirliği önemlidir. Pedagoglarımız aile ile işbirliği yapmakta ve çocuğun yaşına uygun bilişsel, davranışsal terapi yöntemlerinden birini uygulamaktadırlar. 

Çocuk psikolojisi alanında uzman pedagog tarafından çocuğun yaşadığı duygusal ve davranışsal sorunlara çözüm getirilmektedir. Çocukluk çağında yaşanan depresyon ve mutsuzluk duygularının pozitife dönmesi için uygun terapileryapılmaktadır. Yeni kardeş sahibi olmak, okula başlamak, okul değiştirmek çocukların karşılaştıkları ve kimi zaman baş ettikleri sorunlar arasındadır. Çocukların karşılaştıkları bu sorunları aşmalarını ve mutlu olmalarını merkezimizin pedagogları uyguladıkları terapiler ile sağlıyorlar. 

Turgutlu Ergen Psikolog

Ergenlik çocukluktan yetişkinliğe geçiş sırasında yaşanan dönemdir. Bazı çocuklar için bu dönem kolay olurken bazı çocukların ergenlik dönemleri kendileri ve aileleri için sıkıntılı geçebilmektedir. Turgutlu ergen psikolog bu dönemde yaşanan sıkıntıların kolay atlatılmasını sağlamaktadır. Ergenin yaşadığı sorunları aile ile işbirliği yaparak çözüme kavuşturmaktadır. Ergenlik döneminde çocuğun bedeninde olduğu gibi psikolojisinde de değişiklikler olur. En çok yaşanan ergenlik sorunları arasında şunlar bulunmaktadır.

• Depresyon ve mutsuzluk

• Kaygı bozuklukları

• İçe kapanıklık

• İletişim kurma sorunları 

Turgutlu Emdr Terapisi

Emdr tedavisi 1987 yılında Psikolog Dr. Francine Shapirotarafından geliştirilmiştir. Etkili bir terapi yöntemi olması ile de kullanımı artmaya devam etmektedir. Turgutlu emdr terapisi konusunda uzman psikologlarımız tarafından uygulanmaktadır. Bu terapi yönteminde kişinin göz hareketleri duyarsızlaştırılır. Beynin sağ ve sol lobu uyarılır. Kişinin geçmişte yaşadığı acı dolu tecrübelerin anılarının silinmesi sağlanır. Artık bu anılar aklına geldiğinde kişi acı çekmez ve stres olmaz. 

Etkili bir yöntem olması ile de yetişkinlerin, ergenlerin ve çocukların yaşadıkları çeşitli sorunların tedavisi yapılır. Kısa sürede sonuç alınabilen bir terapi yöntemi olarak emdrmerkezimizde uzman psikologlarımızca uygulanmaktadır. Bilinen bir yan etkisi olmayan bu terapi yönteminde hafızanın silinmesi gibi bir surum söz konusu değildir. Sadece anıların hatırlanması ile kişide oluşan acı verici duygular ortadan kaldırılır. 

Turgutlu Aile Danışmanlığı

Turgutlu aile danışmanlığı ailelerin fertleri arasında yaşanan çeşitli sorunların ortadan kaldırılması mümkün olur. Aile içinde mükemmel uyum en çok istenen olsa da bu her zaman mümkün olmamaktadır. Aile içinde yaşanan çatışmalar, iletişim sorunları olduğunda bunların çözümü için uzman psikolog desteği alınması gerekmektedir. Ailenin kurulması büyük bir mutluluk verirken boşanma süreci acı verici olabilmektedir.

Aile içinde yaşanan sorunlar bireylerin özel hayatlarında da olumsuzluklara neden olur. Ailelerin mutlu ve uyumlu olması toplumunda uyum içinde yaşamasında son derece önemlidir. Aile danışmanlığında uzman olan psikologlarımız tarafından terapiler uygulanmaktadır. Uygulanan terapiler ile yaşanan sorunlar çözüme kavuşturulmaktadır. 

Turgutlu Çift ve İlişki Danışmanlığı 

Çiftlerin yaşadıkları ilişkinin evlilik yolunda ilerlediği süre içinde ortaya çeşitli sorunlar çıkabilmektedir. Bu sorunlar aşılamadığı takdirde ilişki evlilik yerine ayrılma ile sonuçlanmaktadır. Birbirini seven ama sorun yaşayan çiftlerin uzman psikologdan destek almaları önerilir. Turgutlu çift ve ilişki danışmanlığı merkezimizde uzman psikologlar tarafından verilmektedir. Yaşanan evlilik öncesi kaygılar olduğunda bunlarla yüzleşmek ve üstesinden gelmek için çift terapisi uygulanmaktadır. 

Çiftlerin yaşadıkları uyum ve güven sorunları, iletişim sorunları, güvensizlik olduğunda psikolog tarafından uygun tedavileri psikologlarımız uygulamaktadırlar. Yapılan terapilerile sorunlar çözüme kavuşturulmakta ve ilişkinin mutlu bir evliliğe dönüşmesi sağlanmaktadır. Çiftin birbiri ile uyumlu olmadığı durumlarda bunun evlilik öncesi anlaşılması ilerleyen yıllarda mutsuz bir evlilik yapılmasının da önüne geçmektedir. 

Turgutlu Cinsel Terapi

Mutlu ve başarılı bir hayat için cinsel hayatın da sorunsuz olması çok önemlidir. Bunun yanında yaşanan cinsel sorunların temelinde kişilerin yaşadıkları sorunların temelinde psikolojik sorunlar bulunur. Psikolojik sorunlar çözüldüğünde ise cinsel sorunların da çözüldüğü görülmektedir. Tedavide öncelikle cinsel sorunun altında yatan sorunun tespiti yapılmaktadır. Ardından buna uygun terapiler ile kişinin sağlığına kavuşması sağlanıyor. Cinsel sorunlar bireyler tarafından yaşanabildiği gibi çiftlerinde yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. Bu gibi durumlarda davranışçı bilişsel terapiler uygulanmaktadır. Merkezimizde bulunan Turgutlu cinsel terapi psikologları tarafından çözüme kavuşturulan sorunlar arasında şunlar bulunuyor. 

• Cinsel isteksizlik

• Cinsel istek fazlalığı

• Vajinusmus

• Cinsel tiksinti

• Erken ya da geç boşalma 

• Kadınlarda uyarılma sorunları

• Orgazm olamama sorunu

Turgutlu Online Psikolog

Turgutlu online psikolog evinden çıkamayan ya da merkezimize gelme olanağını bulamayan kişiler için verilen hizmetler arasında yer almaktadır. Psikolojik danışmanlık ve destek almak isteyen kişiler bunu merkezimize gelmeden online olarak alabiliyorlar. Tıpkı yüz yüze olan terapiler gibi kişinin yaşadığı sorunun çözümü için özel tedavi programları hazırlanmaktadır. Online uygulanan terapiler de yüz yüze olanlar kadar etkili ve başarılıdır. 

Yapılan terapilerin başarısı için gizlilik çok önemlidir. Merkezimizde bulunan uzman psikolog odasında yalnız başına terapileri uygular. Hastadan da aynı şekilde davranması terpaiboyunca yalnız olması istenmektedir. Bireysel terapiler kişinin yaşadığı sorunun çözümüne uygun olarak planlanır.

Turgutlu Dikkat Eksikliği Tedavisi

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite genellikle çocukluk döneminde ortaya çıkan bir hastalıktır. Aşırı hareketlilik, dikkatin çabuk dağılması, ani ve dengesiz tepkiler verilmesi bu rahatsızlığın belirtileri arasında bulunmaktadır. Erken tanı konulması ile tedavisi çok daha etkili ve kısa sürede yapılabilmektedir. Çocukta aşırı hareketlilik ve dikkat dağınıklığı fark edildiğinde merkezimiz ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. 

Turgutlu dikkat eksikliği tedavisi sırasında aile ile işbirliği yapılmaktadır. Çocukla ve aile ile yapılan terapilere ilaç tedavisi de eklenir. Bu şekilde çocuğun yaşadığı dikkat eksikliği tedavi edilir. Dikkat eksikliği tedavi edilmesi ile çocuğun ders başarısı yükselir ve sosyal çevresi ile yaşadığı uyum sorunları da ortadan kalkar. 

Turgutlu Depresyon Tedavisi

Depresyon en sık görülen duygu durum bozukluğu sorunları arasında yer almaktadır. Geçmişten gelen atlatılamayan travmalar, ölüm, ayrılık gibi büyük acılar olduğunda kişinin yaşadığı stresle baş etmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda kişi depresyona girer. Turgutlu depresyon tedavisi ile kişinin duygu durum bozukluğu giderilir. 

Depresyon belirtileri görüldüğünde tedavinin hızla başlatılması gerekir. Aksi takdirde derinleşir ve majör depresyon yaşanmaya başlanır. Majör depresyonun tedavisi ise daha uzun sürmektedir. Aile öyküsünde depresyon olan kişilerin daha dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. Depresyon tekrar edebilmektedir. Bundan dolayı tedavi sonrasında da kişinin düzenli olarak takibinin yapılması gerekmektedir. 

Turgutlu Anksiyete Tedavisi 

Turgutlu anksiyete tedavisi ile kişinin yaşadığı kaygı bozukluklarına çözüm getirilmektedir. İnsanların kaygı bozukluğunu anlık olarak yaşamaları normal kabul edilmektedir. Bu kaygılar hiç geçmediğinden ve yaşamın her alanına yayıldığında ise bir sorundur. Kişinin hayatını olumsuz yönde etkiler. Anksiyete tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bunun için merkezimiz alanında uzman psikologlarla hizmet vermektedir. 

Kaygı bozukluğu yaşıyor ve bunun hayatınızda olumsuz etkileri olduğunu düşünüyorsanız merkezimizden randevu alabilirsiniz. Uygulanacak olan davranışsal ya da psikoterapi yöntemleri ile sorun çözüme kavuşturulur. Kaygı bozukluğunun ilerlemiş olduğu durumlarda uygulanan terapilere ilaç tedavisi de eklenir. Anksiyete bozukluğu mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalıklar arasında yer almaktadır. 

Turgutlu Bipolar Bozukluk Tedavisi

Bipolar bozukluk manik depresif bozukluk önemli psikolojik hastalıklar arasında yer almaktadır. Hastalığı tamamen ortadan kaldıracak olan bir tedavi henüz bulunamamıştır. Bunun yanında yapılacak etkili tedaviler ile hastalık kontrol altında tutulabilir. Böylece bipolar bozukluğun getirdiği sıkıntıların minimuma indirilmesi mümkün olmaktadır. Bu hastalığın iki farklı evresi bulunur. Manik dönemde kişi hiç bitmeyen bir enerjiye sahiptir. Daha az uyur, çok alışveriş yapar ve cinsel dürtüleri de artar. 

Depresif dönemde ise bunların tersi olur ve kişi depresyon belirtileri gösterir. Turgutlu bipolar bozukluk tedavisi merkezimizde bu alanda uzman psikologların uyguladıkları terapiler, mizaç düzenleyici ilaçlar ve antidepresanlar yer alır. Hastalık kontrol altına alınarak kişinin düzenli ve normal bir hayat yaşaması sağlanır.

Turgutlu Panik Atak Tedavisi

Turgutlu panik atak tedavisi ile kişinin yaşadığı ani krizlerden kurtulması mümkün olmaktadır. Panik atak kişinin kendini kalp krizi geçiriyormuş gibi hissetmesine neden olur. Ani kalp çarpıntısı, göğüste ağrı nefesin kesilmesi en çok görülen belirtiler arasında yer alır. Panik atak tedavisinde etkili olan yöntem psikoterapidir. 

Panik atak yeni başladığında terapi tek başına yeterli olur. Uzun zamandır devam ediyorsa ilaç tedavisinin de eklenmesi gerekmektedir. Turgutlu’da bulunan psikoloji ve danışmanlık merkezimizle iletişime geçerek panik atak ve yaşadığınız diğer psikolojik sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Pek çok psikolojik rahatsızlık tedavi edilse de düzenli takip gerektirmektedir. Uzman psikologlarımız uygun tedaviyi uygulamakta ve hastalarını düzenli takip etmektedirler.