Psikolojik rahatsızlıklar insanların yaşam kalitelerini düşürür. Psikolojik sorunların kendiliğinden geçmesi mümkün olmaz. İnsanların yaşadıkları sorunlardan kurtulmaları için Selendi psikolog, tedavi programlarını dikkatle planlar ve uygular. Uyguladığı terapiler ile bireyin zihinsel ve psikolojik olarak sağlıklı, huzurlu, mutlu olmasını sağlar. Psikoloji biliminde aldığı eğitim ile deneyimlerini birleştirir. Uyguladığı terapiler ile kişinin psikolojik sorunlarından kurtulmalarını sağlamanın yanında ayrıca gelecekte karşılaşacakları zorluklarla baş etme konusunda güçlenmelerini sağlar. Verdiği danışmanlık hizmeti ile yetişkinlerin olduğu gibi ailelerin çocuk ve ergenlere destek sunar.

Çocukluk döneminde ya da daha sonra yaşanan travmalar bireylerde olumsuz etkiler yapar. Travma sonrası stres bozukluğu, yas, ayrılık süreci, boşanmalar, kaygı bozukluğu, bağımlılık, takıntı bozukluğu, depresyon, kişilik bozukluğu gibi çok sayıda psikolojik sorun bulunur. Çocuklarda da yine aynı sorunların yanı sıra dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öğrenme güçlüğü, gibi sorunlar olabilir. Tüm bu sorunların tedavisinde kullanılan başarıları kanıtlanmış terapiler bulunur. Uzman psikolog tarafından bu terapiler başarıyla uygulanır.

Selendi Psikolog Çalışma Alanları

Selendi psikolog yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle profesyonel desteğe ihtiyaç duyan her insanın yanında yer alır. İnsanları din, dil, milliyet, renk, ırk, cinsiyet ayrımı olmadan her insana yaptığı terapiler ve uyguladığı tedaviler ile yardımcı olur. Yaptığı görüşmeler ile bireyin yaşadığı sorunları öğrenir. Bunun ardından gerekli durumlarda bireysel terapi yapar. Gerekli durumlarda ise aile, çift terapileri uygular ve yaşanan sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Her insan özeldir ve bunun için ona özel tedavi programına uygun olan terapi yöntemini kullanır. Uzman psikolog Doğan Tura tarafından oluşturulan çalışma alanları arasında şunlar yer alır.

 • Bireysel terapi: travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, anksiyete, kaygı bozuklukları, takıntı bozukluğu, depresyon, bağımlılık, yeme bozuklukları, fobiler
 • Çocuk ve ergen terapisi: Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öğrenme güçlüğü, disleksi, depresyon, anksiyete, kaygı bozukluğu, duygu durum bozukluğu
 • Aile terapisi: Boşanma, aile bireylerinden birinin ölümü ile yaşanan yas süreci, ebeveyn olma sorunları, kardeşler arasında yaşanan sorunlar, aile içinde yaşanan geçimsizlik,
 • Evlilik ve çift terapisi: İletişim sorunları, evliliğin ya da çiftlerin birlikteliğinin eski heyecanı kaybetmesi, eşler arasında cinsel isteksizliklerin olması, çiftler arasında oluşan duygusal bağda azalma ve uzaklaşma
 • Cinsel terapi: Cinsel işlev bozukluğu olan kişilerle tek başına ya da çift olarak yapılan terapilerdir. Kapsamında ise erken boşalma, vajinismus, disporani, ereksiyon sorunları, cinsel isteksizlik orgazm olamama yer alır.

Selendi Psikolog Tarafından Uygulanan Terapiler

Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde en etkili yöntemler arasında psikoterapi bulunur. Selendi psikolog modern psikiyatride başarı ile uygulanan ve pek çok psikolojik hastalığın tedavisini tam olarak yapan terapi yöntemlerini bilir. Bunların içinden en uygun olanı seçer ve hasta ile işbirliği içinde seanslar halinde terapilerini yapar. Uygulanan terapiler arasında bilişsel davranışçı terapi, davranışçı terapi, emdr terapisi ön planda yer alır. Uyguladığı terapilerin başarılı olmasını şu özellikleri ile sağlar.

 • Eğitimli ve lisanslıdır
 • Her hastasına özel tedavi programları hazırlar
 • Hastalarıyla empati kurar, onları anlar ve yargılamaz, kendini rahat hissetmesini sağlar
 • Gizliliğe önem verir, danışanı ile yaptığı seansların içeriğini üçüncü kişilerle paylaşmaz.
 • Danışanın tamamen iyileşmesini sağlar ve onunla iletişimi kesmez
 • Danışanın yaşadığı psikolojik sorunlarından kurtulmasını sağlamakla yetinmez. Aynı zamanda onun özgüvenini kazanmasını ve gelecekte sorunlarla baş etme becerisini kazanmasını sağlar.

Psikolojik rahatsızlıklar insanların hayatlarının çeşitli dönemlerinde ortaya çıkabilir. Bu sorunlar olduğunda zaman kaybetmeden Selendi psikolog ile görüşerek yaşanan soruna çözüm bulunabilir. Psikoloğa giderek aynı zamanda çeşitli konularda danışmanlık almak ve doğru kararların verilmesi de mümkün olur.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir