Urla psikolog hizmeti almaya karar verildiğinde, mutlaka öncesinde terapistle ilgili ön bilgiye ihtiyaç vardır. Başvuru nedeni şeffaf bir şekilde paylaşılarak, aynı zamanda terapiden önce uzmanın bu konuda ne kadar yetkin olduğu araştırılmalıdır. Bir yandan da danışan ve danışman arasındaki uyumun da önemi, terapi başarısını doğrudan etkilemektedir. Çoğu insan yalnızca çevresiyle sorunlarını paylaşarak, psikolojik olarak kendini rahatlattığını düşünebilir. Bununla beraber gerçek bir terapi olmadan sorunlar çözülmez sadece hasıraltı edilmiş olur.

Çift terapisi ve bireysel terapi çalışmalarıyla bilinen psikolog Doğan Tura, yetişkinlerle, ergen ve çocuklarla klinik görüşmeleri yapmaktadır. Ruh sağlığını tehdit eden pek çok faktör çağımızın bir gerçeği haline gelmişken, devamlı karamsarlık ve umutsuzluk hissetmek kader olmaktan son yıllarda çıkmaktadır.

İzmir Urla Psikolojik Destek Çalışmaları

 İzmir Urla psikolojik destek çalışmaları; kaygı bozukluğu, panik atak, depresyon, tükenmişlik sendromu gibi konularda hayatı normal akışına getirebilmektedir. Hayatın normal seyrinde ilerlemesi, kesinlikle bu sorunlar hakkında görüşüp, bunların kaynağına inmek anlamına gelir. Özellikle bu sorunlarla boğuşan kişiler, hayat motivasyonunu kaybetmiş demek, abartı olmaz. Bu sorunlarla mücadele etmek, insanın yaşam enerjisini olumsuz etkiler.

Herkesin bir psikoloğa ihtiyacı olup olmadığı sorusunun cevabının çok açık olduğunu söylemek mümkündür. Kişiler kendi istekleri doğrultusunda psikolojik destek alabilir. Bununla beraber bazı durumlar söz konusudur ki, psikolojik destek alınması artık kaçınılmaz hale gelir. Kişilerin düşünce ve duyguları bozulmaya başladığında, normalin dışında verilen tepkiler nedeniyle hayatın daha zor olduğu dönemlerde, uzman desteğine ihtiyaç vardır.

Urla Psikolojik Danışmanlık

Urla psikolojik danışmanlık kapsamında, sağlık sorunlarının giderek artması, biyolojik ve fizyolojik değişimler, şehir hayatının getirdiği olumsuzluklar, ailevi sorunlar yer alıyor denebilir. Bundan yirmi yıl öncesine kadar bu sorunların gün yüzüne çıkarılması bir yana anlamlandırılamaması, şimdiki yetişkinlerin hayatlarına belki de bu hiç bilmedikleri sorunlarla devam etmelerine neden olmuştur. Hangi durumlarda terapi desteği alınması gerektiği şu şekilde değerlendirilebilir;

  • 15 günden fazla moral bozukluğu, depresyon halleri
  • Kişinin yaşam enerjisinin tükenmesi
  • Varoluşsal sorunlar ve kimlik bunalımları
  • Takıntılı düşünce ve davranışlar
  • Yaşamı engelleyen ve zehirleyen döngüler
  • Yaşam kalitesinin düşüklüğü ve daha üretken bir hayat
  • Kendini yakından tanıma
  • Çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde özgüven sorunları ve gelişimi
  • İlişki sorunları
  • Cinsel sorunlar

Günümüzde bizim toplumumuzda ilaçla tedaviye çok sıcak bakıldığı söylenemez. Bunun yanı sıra terapinin önemi de yeni yeni kavranıyor demek yerinde olur. Psikoterapiyle ilgili bilgi kirliliği nedeniyle, pek çok uzmana da önce insanların ruh dünyasını tedirginlikle açması bu nedenle olasıdır. Günümüz dünyasının keşmekeşinden kaynaklı psikoloğa ve psikiyatriye giden kişi sayısında gün geçtikçe artış olması, bu yönde gelişildiğinin göstergesi olabilir. Kişinin fonksiyonel duygu ve düşüncelerinin giderek bozulması ve bu durumun aile ilişkilerini, çalışma ve sosyal hayatını giderek daha kötüye sürüklemesine dur demek, büyük oranda profesyonel destekle olabilir.

Urla Klinik Psikoterapi Seansları

Urla klinik psikoterapi seansları, kronik rahatsızlıkların yol açtığı duygusal problemler söz konusu olduğunda da işe yarar. Psikoterapi seanslarını incelikle gerçekleştiren uzman Doğan Tura, kişinin bu rahatsızlıklarından dolayı hayatında yaşadığı kısıtlamaları çözmektedir. Kişi bu anlamda hiçbir çıkış yolunun olmadığını düşündüğünde, en uygun bilimsel terapi yöntemleri devreye girmektedir. Kişinin ya da sevdiklerinin sorunları ileri boyutlara geldiğindeyse, ciddi kayıpların yaşanması bu şekilde önlenir.

Hasta gün geçtikçe daha işlevsel olur. Böylelikle sağlıklı, dengeli, anlamlı bir yaşam sürmesi desteklenir. Son yıllarda insanların daha fazla bilinçlenmesi ve kendini geliştirmek için çaba göstermesi, psikolojik sıkıntılarını çözme açısından etkilidir. Terapist ve danışan arasındaki işbirliği, pek çok ruhsal sıkıntının aşılmasında rol oynamaktadır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir