Afyonkarahisar psikolog hizmetimizle psikolojik destek almayı gerektiren tüm konularda danışanlarla birlikte yol almaktayız. Yaşam yolunda insanların fiziksel olduğu gibi psikolojik olarak da halledemedikleri konular olabilir. Bu sorunlarla tek başınıza mücadele edemediğinizde, mutlaka psikolojik destek almanızı tavsiye etmekteyiz. Herkesin psikolojik dayanıklılığı birbirinden farklı olduğundan dolayı terapi sürecini herkese özel şekilde düzenlemekteyiz.

Kendinizi psikolojik açıdan yalnız ve tükenmiş hissettiğinizde psikolojik destek almak, ne çekinilecek ne de utanılacak bir durumdur. Bu nedenle uzmanımız Doğan Tura ile yola çıktığınızda, güvenilir ellerde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Hiçbir duygunuzu bastırmanıza gerek kalmadan, tüm duygularınızı çözümleyerek bir terapi süreci benimsemekteyiz. Değişime öncelikle psikoterapi sürecine başlama kararını alarak başladığınızda işlerin daha kolay ilerleyeceğini ifade etmekteyiz.

Afyonkarahisar Psikolog
Afyonkarahisar Psikolog

Afyon Psikolog Prensibi

Söz konusu ruh sağlığı olduğunda, kesinlikle ihmal edilmemesi tavsiye edilir. Bunun nedeni de insanların ruhsal anlamda kendilerini iyi hissetmediklerinde, hayatlarını devam ettirmeleri zorlaşmasıdır. Hem iş hem özel hayat, ruhsal açıdan sağlıklı bir insan için her zaman daha kolaydır. Çocukluktan yetişkinliğe kadar gelen travmatik öyküler, hayat yoğunluğu içerisinde pek çok insanı zorlar. Bu zorlanmayı devam ettirmek, kendinizi göz göre göre zihinsel örüntünün içinde aynı sonuçları yaşamak anlamına gelir.

Afyonkarahisar psikolog prensibi, ihtiyacı olanları olumsuz zihinsel örüntülerden kurtarıp yeni yaşam deneyimlerinde olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak üzerinedir. Özellikle çocukluk deneyimleri psikolojik sağlık açısından oldukça önemlidir. Yaşanan tüm olumlu-olumsuz durumlar tedavi edilmediği sürece insanların hayatlarını doğrudan etkiler.

Psikolojik olarak tıkandığınızı hissettiğinizde alanında uzman Doğan Tura bilimsel yönlendirmeyle iyileştirmektedir. Ruhsal açıdan tıkanıklar kişi üzerinde psikolojik baskı yaratarak bir nevi blokajlar yaratmaktadır. Bu blokajlar ortadan kalkmadığı sürece kişilerin iyileşme belirtisi göstermesi, oldukça zor hale gelecektir. Blokajlar hayatın her alanında neşeyi, keyfi ve mutluluğu engelleyen zihinsel ketlerdir. Bunlar insanın hayattan zevk almasını tam olarak engellemektedir.

Romantik ve sosyal ilişkiler, aile ilişkileri insan hayatının en önemli parçalarıdır. Bireyler ruhsal açıdan bu ilişkilerin sağladığı doyumla hayatlarını kaliteli bir şekilde devam ettirirler. Bu bağları düzenlemek için öncelikle blokajların ortadan kalkarak insanların zihinlerinin psikoterapiyle olumlu anlamda düzenlenmesi zaruri denebilir.

Afyon Psikolog Platformu

Bazı psikolojik durumlar her yaşta insanın yaşam kalitesini düşürebilir. Bunlar için Afyonkarahisar psikolog platformu, mesleki birikimle danışanlarına yaklaşmaktadır. Değişim ve dönüşüme hazır olan herkes bu platformdaki yeniliklerden yararlanabilmektedir. Çocukluk, insan ruhunun şekillenmeye başladığı dönemdir. Ailevi problemler, okul ve sosyal hayat problemleri bu dönemde giderilmediğinde ileride çok daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Çocuk ileriki yıllarda ergenlik döneminde de kendini keşfetme ve bulma yolunda ciddi anlama sorunlar yaşayabilir. Bununla ilgili yetişkinliğe geçmeden alınan psikoterapi desteği yetişkinlikte hayatın daha kolay hale gelmesinde rol oynamaktadır.

Çocukluktan yetişkinliğe gelindiğinde iç dünyalarında halledemedikleri pek çok sorunun olabileceğini belirtmek gerekir. Yetişkinlerin daha önce yaşadıkları olumsuz durumları aynı döngüde yaşamasına bu sorunlar neden olacağından yetişkinlerin psikoterapiye gereken özen göstermeleri platform tarafından tavsiye edilmektedir. Psikolojik sağlığın en az fiziksel sağlık kadar değer görmesi gerektiğine vurgu yapıldığı günümüzde terapi süreci artık bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Kişilerin büyüyüp gelişirken hayatın her safhasında önce kendilerine daha sonra çevrelerine faydalı bireyler olmalarında duygusal denge ve zihinsel refah, insanların psikolojik açıdan bu farkındalığa erişmesiyle doğru orantılıdır.

 Mental sağlığın korunması, aynı zamanda fiziksel anlamda da güçlü bir bünye sağlar. Bağışıklık sisteminin düşmemesi adına çocukluktan yetişkinliğe kadar her evrede ruhsal sağlığı korumanın önemi göz ardı edilemez. Gelecekte olabilecek sorunları önlemenize yardımcı olacak sürece bu şekilde başlanabilir. Her ne kadar bireysel sorunlar olarak değerlendirilse bile bazı sağlıksız ilişkiler aileleri ve çiftleri olumsuz yönde etkilemektedir. Bu noktada aile ve çift terapisi en etkili yoldur.

Afyonkarahisar Psikolog Terapi Süreci

Psikoloğa gitmek ve bu alanda uzman birinden destek almak kişilerin yaşadıkları ve aynı zamanda karşı karşıya oldukları psikolojik sorunların altına alınmasını sağlamaktadır. Afyonkarahisar psikolog terapi süreci, profesyonel üçüncü bir gözün burada tıkanmış zihinsel kanalları açmaya destek olmasıyla devam etmektedir. Bireylere bu anlamda verilen psikolojik destek sonucunda kaygı, depresyon gibi durumlarla baş etme yöntemleri öğretilmektedir.

Bireylerin yaşamı algılama biçimleri, yaşam hikayeleri ve ilişki örüntüleri incelenerek edinilen bilgilerle terapötik yöntemler uygulanmaktadır. Genel itibariyle psikolojik sorun yaratan ilişki örüntüleri pek çok insanda şu tip sorunlarla birlikte ilerlemektedir;

  • Travma ve döngüler
  • İlişkisel travmalar
  • Bilişsel çarpıtmalar
  • Psikodinamik nesne ilişkileri
  • Savunma mekanizmaları
  • Sorun yaratan ve sorunu sürdüren motivasyonlar

Uzman ekipten oluşan platform, danışanlarıyla birlikte sorunların kaynağına inerek bunlarla ilgili ciddi bir ilerleme kaydetmektedir. Bir yandan da terapi sürecinde bireylerin sorunlarıyla ilgili detaylı bilgi toplayarak, bilgileri netleştirerek bilimsel yöntemlerle çözüm üretmektedir. Bireylere özel stratejiler geliştirerek bireylerdeki psikolojik ve ilişkisel sorunların aşılmasında büyük ilerleme kaydedilmektedir.

Psikolojik sorunların konuşulmadan görmezden gelinmesinin tam tersine, konuşularak gün yüzüne çıkarılması gerekir. Böylece terapiye ihtiyacı olanlar bu sorunları bilinçaltına atmak yerine, bunları ortaya çıkarak çözümleyebilmektedir. Sorunlar anlatılabilir hale geldiğinde, bunları görünür kılmak daha fazla normalleşmektedir.

Afyonkarahisar Psikolog Desteği

Afyonkarahisar psikolog desteği için, elbette psikolojik bir sorunun olmasına gerek bulunmamaktadır. Bireyler hayatlarının her döneminde psikolojik destek alabilmektedir. Bunun yanında psikologla görüşmeyi zorunlu kılan bazı durumların olduğu bilinen bir gerçektir.

Kaygılar, takıntılar, travmalar uzun süre insanların hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle bireysel terapi seanslarında bunların üzerine gidilmektedir. Bilinçaltına yavaş yavaş kazınan bu faktörler, kişilik özelliği haline bile gelebilmektedir. Kişilik özelliği haline gelmesi ve bu haliyle kişileri ciddi anlamda rahatsız etmeye devam etmesi doğrultusunda psikolojik destek almanın ortaya koyduğu olumlu etkiler yadsınamaz.

Psikolojik sorunlar dışında bireylerin kendi duygu ve düşüncelerini keşfetmeleri yönünde çıktıkları yolda da psikoterapi gerekli olmaktadır. Böylece kendini tanıyan insanların, hayatın içinde psikolojik sağlamlık kazandıkları görülecektir. Yaşanılan her türlü zorluğa karşı farklı beceriler kazanılmaktadır. Hayat karşısında daha fonksiyonel beceriler elde edebilmek açısından kişinin psikolojik yönden kendini tanımaya ihtiyaç duyduğu ele alınmaktadır. Bu tanıma süreci platformdaki uzman psikolog tarafından gerçekleştiğinde süreç güvenle ve danışanı zora sokmadan devam etmektedir.

Afyonkarahisar Psikolog Önerisi

Psikoloğa gitmek, her zaman için yaşam kalitesini artırmaktadır. Afyonkarahisar psikolog önerisi tam bu noktada Afyonkarahisar gibi bir kentte zaman kaybını önlemeye yardımcı olmaktadır. En uygun psikoloğun hangisi olduğuna yönelik seçim yapmaya çalışırken, öneriler üzerinden karar vermeye çalışmak işi daha fazla kolaylaştırmaktadır.

Özellikle ilk defa psikoloğa gidecekler, ciddi anlamda tedirgin olabilmektedir. Beden ve zihin sağlığının ayrılmaz bir bütün oluşturduğunu dikkate alarak tedavi sürecine başlanmaktadır. Ruh halindeki aşırı ve ani değişiklikleri değerlendirerek uzman Doğan Tura’yla işbirliği içinde bu yolda ilerlenmektedir. Toplumda diğer insanlarla iyi iletişim kurmaya atılan ilk adımın tüm süreci doğru değerlendirmekten geçtiği psikoterapi sürecinin hayati önemine vurgu yapmaktadır.

Kendi psikolojik farkındalığını bilenler, yaşayacakları sorunlarda nasıl davranmaları gerektiğini bilmektedir. Psikolojik bakımdan zorlandıkları durumda uzman tavsiyeleri her zaman yol gösterici ve kurtarıcı olacaktır. Duygusal kontrol sağlandığı sürece, danışanların psikolojik sorunlarının giderilmesinde daha dingin bir tavır sergileyecekleri aşikardır. Yüksek duygusal dalgalanma yaşayanların, anılarının tekrar ele alınması sorunların çözülmesindeki ilk aşamalardandır. Böylece içinden çıkılmaz problemlerin önüne geçilmesi daha kolaydır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir