Her insanın hayatında psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğu zamanlar olabilir. Akhisar psikolog böyle durumlarda ihtiyaç duyduğunuz profesyonel desteği verir. Yetişkinler gibi ergenlerin ve çocuklarında psikolojik destek verir. Bu sayede ergen ve çocukların da gelecek hayatlarında yaşayacakları sorunların önüne geçer. Yaşanan sorunlar geçmişten gelen ya da şimdiki hayatta yaşanan travmalardan kaynaklanabilir. Uzman psikolog Doğan Tura yaşanan tüm sorunların tedavisini uygun terapi yöntemleri ile başarı ile yapar.

Uygulanan tedaviler ile kişi psikolojik olarak sağlıklı duruma gelir, esenlikli, mutlu, başarılı olur. Danışanlarına verdiği psikolojik destek ile gelecek yaşamlarında karşılaşacakları sorunlarla başa çıkma yeteneği kazanmalarını sağlar. Gizlilik psikolojik terapilerde en önemli konular arasında yer alır. Uzman psikolog danışanlarının mahremiyetine önem verir ve yapılan bütün görüşmeler gizli kalır. Danışanın ırkı, cinsel yönelimi, etnik kimliği ne olursa olsun ayrım yapılmadan ihtiyaç duyduğu psikolojik desteği almasını sağlar.

Akhisar Psikolog Çalışma Alanları

Akhisar psikolog çalışma alanları bireylerin olduğu gibi çiftlerin de yaşadıkları sorunlardan kurtulmalarını sağlayacak şekilde geniştir. Psikolojik olarak yaşanan çok sayıda sorun bulunur ve her birinin tedavisinde farklı terapi yöntemlerinin uygulanması gerekir. Psikolog her bireyin özel olduğunu bilir ve uygun terapi programını hazırlar. Danışanın onayını alarak uygular. Uzman psikolog tarafından uygulanan terapiler arasında şunlar bulunur.

 • Yetişkin terapisi
 • Bireysel terapi
 • Aile terapisi
 • Evlilik, çift terapisi
 • Ergen terapisi
 • Çocuk terapisi
 • Cinsel terapi

Akhisar En İyi Psikolog Hizmetleri Özellikleri

En iyi psikolog Akhisar hizmetleri özellikleri itibarıyla danışanlarının memnun olmasını sağlar. Bu özelliği ile en fazla önerilen psikolog olmayı başarır. Danışanlarının üstün kalitede hizmet alabilmeleri için sürekli gelişmenin önemli olduğunu bilir. Bunun için bilimi ve teknolojiyi yakından takip eder. Bilimsel yayınları okur, yeni geliştirilen terapi yöntemlerini öğrenir ve uygular. Danışanın tam olarak iyileşmesi ve gelecekte de aynı sorunları yaşamaması ana hedefidir. Bu amaçla şu şekilde hizmet verir.

 • Danışanı dinler sorunlarını ve onu psikoloji merkezine getiren nedenleri öğrenir
 • Yaşanan soruna göre tedavi programın planlar ve bunu danışanı ile paylaşır ve ona uygulamayı düşündüğü terapinin özellikleri hakkında bilgi verir
 • Tedavi sürecinde zamanlamayı danışana uygun olarak planlar. Çalışan, okuyan ya da başka zorunlulukları olan kişiler için özel düzenleme yapar
 • Son teknolojiyi kullanır ve gerekli durumlarda tedavi sırasında teknolojiden yararlanır
 • Danışan ile empati kurar, onu anlar, kesinlikle yargılamaz
 • Güvenilir olmaya önem verir. Danışanın mahremiyetini gizliliğe verdiği önemle korur
 • Uygulanan terapinin etkisini kontrol eder ve gerekli durumlarda destek terapi yöntemleri de kullanır
 • Danışanla iletişimi kesmez tedavinin başarı ile sonuçlanmasının ardından onun bundan sonraki yaşamına hazır olmasını sağlar ve gerektiğinde destek vermeye devam eder.

Akhisar Psikolog Terapileri Nelerdir?

Psikolog Akhisar ve çevre ilçelerde yaşayan kişilerin ihtiyaç duydukları desteği almalarını sağlar. Psikolojide geliştirilmiş başarısı kanıtlanmış olan terapi yöntemleri bulunur. Bunlar arasında psikanalitik terapi, davranışçı terapi, bilişsel davranışçı terapi, bireysel terapi, grup terapisi, emdr terapisi yer alır. Her terapinin uygulandığı psikolojik sorunlarda farklıdır. Travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete, fobiler, yas, ölüm, ayrılık gibi kayıplar ile yaşanan stres, kaygı bozuklukları, bağımlılıklar, kişilik bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, depresyon olduğunda uygun terapiler ile sorunlara çözüm getirir.

Hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar ve ergenler için de onların kendilerini güvende hissedecekleri terapileri uygular. Psikolojik sorunlarla kişinin tek başına baş etmesi mümkün olmaz. Bu gibi durumlarda en iyi psikolog ile görüşmek ve ondan destek almak sorunlardan tamamen ve kısa zamanda kurtulmayı mümkün kılar.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir