Bir psikoloğa danışmak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır. Kaliteli hizmetler sunan ve Çanakkale ilinde en iyi Çanakkale Psikolog hizmeti sunmasıyla tanınan Doğan Tura, insanların zihinsel sağlık sorunlarıyla baş etmenin sağlıklı yollarını öğrenmelerine yardımcı olan bir uzmanıdır. Depresyon veya anksiyete gibi belirli koşullarla yaşayan insanlara veya sevdikleri birinin kaybının acısını çekmek gibi hayatta zor bir dönemden geçen kişilere yardımcı olabilmektedir.

İnsanların bilişsel, duygusal ve sosyal süreçlerini ve davranışlarını inceler ve tedavi etmeye yardımcı olur. Konuşma terapisi olarak da bilinen danışmanlık ve psikoterapi sağlayarak zihinsel sağlık sorunlarını tedavi eder. Danışanlarla pratik yapma ve onlarla etkileşim kurma konusunda kendisine özgü yöntemleri vardır. Araştırmaya veya öğretmeye odaklıdır. Danışanları düşünce, davranış ve duygularını anlamak ve değerlendirmek, ana hedeflerinden bir tanesidir. Bu konuda şu şekilde hareket etmektedir:

 • Davranışsal ve duygusal kalıpların belirlenmesi
 • Bozuklukların teşhisi
 • Yönlendirmeler yapma
 • Uygun tedavi planlarının oluşturulması

Çanakkale Psikolog Hizmetleri

Bireyler, bir psikoloğa gitmeyi çeşitli nedenlerle tercih edebilmektedir. Bu nedenler, kişisel deneyimlere, zorluklara ve ihtiyaçlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bir psikoloğa gitmenin yaygın nedenleri arasında duygusal zorluklar bulunmaktadır. Depresyon, anksiyete, öfke sorunları, yas, stres gibi duygusal zorluklarla başa çıkmak için psikologlar destek sağlayabilir. Çanakkale Psikolog hizmetleri arasında daha başka aşağıdaki hizmetler yer almaktadır.

 • Çiftler veya aile üyeleri arasında yaşanan iletişim problemleri, çatışmalar veya diğer ilişki sorunlarını çözen çift terapisi veya aile terapisi
 • Sevdiklerini kaybetmiş olan bireylere, bu kayıpla başa çıkma ve yas sürecini yönetme konusunda destek olan kayıp veya yas terapisi
 • Kimlikle ilgili sorunlar yaşayan bireylerin, kendilerini daha iyi anlamaları ve kabul etmeleri için kimlik arayışı
 • İş, okul veya yaşamın diğer alanlarındaki stresle başa çıkma konusunda güçlük yaşayan bireylerin, etkili başa çıkma stratejilerini öğrenmelerini sağlayan stres ve başa çıkma terapisi
 • Alkol, madde kullanımı veya diğer bağımlılıklarla mücadele eden bireyler için bağımlılık tedavisi
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Büyük yaşam kararları, kişisel gelişim veya kariyerle ilgili zorluklar yaşayan bireyler için karar verme zorlukları tedavisi   
 • Zihinsel sağlığını sürdürmek veya geliştirmek isteyen bireylere düzenli psikolojik danışmanlık ve destek sağlayan zihinsel sağlık bakımı
 • Bireylerin, potansiyellerini keşfetmek, kişisel hedeflerini belirlemek ve geliştirmek için kendini keşfetme ve geliştirme

Bu nedenlerden biri veya birkaçı, bireyin yaşamındaki zorluklarla başa çıkmasında veya kişisel gelişimini desteklemesinde Çanakkale Psikolog hizmetinden destek almayı düşünmesine neden olabilir. Çanakkale Psikolog, bireyin ihtiyaçlarına uygun olarak özel bir tedavi planı oluşturarak destek sağlar.

Kontrolden çıkmış gibi görünen ve ilişkilerinizi, işinizi veya genel refah duygunuzu olumsuz yönde etkileyen düşünceleriniz, duygularınız veya davranışlarınız varsa Doğan Tura’dan randevu alabilirsiniz.

Çanakkale Psikolog Fiyatları

Çanakkale Psikolog fiyatları, bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenmektedir. Fiyatlar, yaygın olarak bireylerin sorun, tedavi şekli, sorunun ölçüsü, seans sayısı ve danışanın tedaviye verdiği cevap faktörlerine göre değişmektedir. Online terapi veya uzaktan hizmetler de sunan Çanakkale Psikolog Doğan Tura, bireyin ihtiyaçlarına özen gösteren, güvenilir, etkili ve profesyonel bir yaklaşım sergilemektedir.

En uygun fiyatlı ve en iyi Çanakkale Psikolog hizmetlerini sunan Doğan Tura, bireylerle empatik bir bağ kurabilen ve etkili iletişim becerilerine sahip olan bir profesyoneldir. Bireyin duygusal deneyimlerini göz önünde bulundurur. Mahremiyete saygı gösteren ve etik kurallara uygun bir tedavi süreci sunar. Terapi süreci boyunca, bireyin ilerlemesini düzenli olarak değerlendirir ve terapi planını gerektiğinde günceller.  Çeşitli terapi yöntemlerini kullanarak bireylerin duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunlarıyla başa çıkar.

Çanakkale Psikolog Hizmetlerinde Kullanılan Psikoterapi Yöntemleri

Çanakkale Psikolog hizmetlerinde kullanılan tedavi yöntemleri genellikle bir veya daha fazla terapi yaklaşımını içermektedir. Bu yaklaşımlar sayesinde bireylerin ihtiyaçlarına uygun bir tedavi planı oluşturulur. Terapi yaklaşımı, bireyin sorunlarına, terapistin uzmanlık alanına ve bireyin tercihlerine göre belirlenir. Bu terapi türlerinin arasında, bireyin düşünce kalıplarını anlamalarına ve olumsuz düşünce alışkanlıklarını değiştirmelerine odaklanan Bilişsel Davranışçı Terapisi bulunmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapisi, davranışsal değişiklikler ve bilişsel yeniden yapılandırma üzerine odaklanarak çeşitli sorunları tedavi edebilir. Sigmund Freud’un Psikanalitik Terapi ise bilinçdışı süreçlere odaklanır. Bu tedavi yaklaşımı, bireyin bilinçdışı dürtüleri, çatışmaları ve deneyimleri üzerinde çalışarak duygusal sorunları anlamalarını ve çözmelerini hedefler. Carl Rogers’ın öncülük ettiği insanistik terapiler, bireyin potansiyelini gerçekleştirmesine odaklanır.

Bireye karşılıksız olumlu kabul, anlayış ve empati sağlamayı amaçlar. Gestalt terapisi de bu kategoriye girer ve bütünlük ve farkındalık üzerinde odaklanır. Duygusal Özgürleşme Terapisi çiftler arasındaki duygusal bağlanmayı güçlendirmeyi hedefler. İlişkilerdeki duygusal engellerin anlaşılmasına ve çözülmesine odaklanır. Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, bireyin mevcut sorunlarına odaklanarak hızlı çözümler bulmayı amaçlar. Problem odaklı ve hedefe yönelik bir yaklaşımı vardır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir