Gaziemir psikolog tedavi ve destek çalışmalarının oluştuğu süreç boyunca bireylerin öncelikle benlik, varoluş ve değer duygusunun gelişmesi sağlanır. Kişilerin kendilerini sevmeleri sağlanarak daha pozitif bakış açısı elde edinilmesi sağlanır. Psikoterapi çalışmaları alanında uzman ve deneyimli Psikolog Doğan Tura tarafından gerçekleştirilir. Barışçıl, sevecen, bağışlayıcı, affedici olması yönünde davranış modelleri geliştirilmesine destek olunur. Kendini seven bireyin başkalarını, yakınlarını sevmesi ve diğer kişilerle uyum sağlayabilmesi daha kolay olur. Yapılan tedavi ve terapi sonucunda çözüm odaklı yaklaşım temelimi benimseyen bireyler her türlü sorun karşısında kendini ve başkalarını suçlayıcı ve yargılayıcı tavırdan kaçınarak yapıcı çözüm ve sonuç odaklı yaklaşımları benimser.

Psikolog Gaziemir bireysel terapi ve psikolojik destek çalışmaları yetişkin, çocuk ve ergen olarak her yaş grubuna göre yapılır. Grup terapileri ve aile terapilerinde çoklu terapi metodu izlenerek sorunlara çözüm sağlanır. Terapilerde bilimsel tekniklere dayalı analiz, test ve ölçümlemeler yapılarak sorunların tespit edilmesi yönünde çalışmalar uygulanarak en etkin tedavi yönteminin belirlenmesi sağlanır. Bireylerde tespit edilen ve gözlemlenen davranış bozuklukları, etkileşim ve iletişim sorunları, özgüven eksikliğinin yarattığı ruhsal tahribat sorunları, varoluş ve değer sorunları gibi çok yönlü çalışma alanlarından oluşur.

Gaziemir Psikolog Çalışma Alanları

Psikolog Gaziemir çalışma alanları zihinsel ve ruhsal problem, sorun ve davranış bozukluklarına yönelik düşünce değişimleri, iyileştirme ve düzenleyici terapi, destek ve tedavi uygulamalarından oluşur. Her olumsuz sorunun kökeninde yatan ve yaşanan sorunun tetikleyen unsurlar ve faktörler tespit edilerek önlenme yöntemiyle hareket edilerek tedavi süreci izlenir. Yapılan çalışmalar kanıtlanmış bilimsel yöntemler, tedaviler ve uygulamalar dahilinde gerçekleştirilir. Psikolojik çalışma alanları:

  • Depresyon, stres ve kaygı sorunları
  • Öfke kontrolü ve şiddet sorunları
  • Obsesif ve kognitif davranış bozuklukları
  • Uygum, bağlanamama, algı ve odaklanma sorunları
  • Uyku düzensizliklerinden kaynaklı sorunlar
  • Psikosomatik ve psikotik sorunlar
  • Kıskançlık ve aldatılma sorunları
  • Cinsel sorunlar
  • Ergenlik sorunları ve çevreye yansıması

Gaziemir Psikolog Çalışma Detayları

Gaziemir psikolog psikolojik sorunların bireylere etkisi ve yarattığı tahribat farklı yönlerden kişilere zarar verebilir. Tedavi edilmeyen psikolojik sorunların sonuçları kişilerde sağlıklı ve mantıklı bakış açısını engeller, kişiler doğru ve gerçek değerlendirmeler yapamaz, muhakeme yetenekleri zayıflayarak yok olur, sağlıklı ve normal düşünce yapısından her geçen gün uzaklaşılarak genelden uzaklaşılma yaşanır.

Sağlıklı ruhsal ve zihinsel düzeyde olmayan düşünce yapısında sürekli düşman, tehlike, ihanet ve korku gibi gerçek ve algı dışı yargılamalar oluşur. Bilimsel psikolojik tedavi yöntemleri kişileri bu sağlıksız düşünce yapısından kurtarır. Olaylara bakış açısı normale dönen bireyler kendisiyle ve çevresiyle uyumlu, barışık ve yapıcı olur.

Gaziemir Psikolog Çalışma Faydaları

Psikolog Gaziemir psikolojik çalışmalarından destek almak için psikolojik sorun ve problem yaşanması gerekmiyor. Yaşanan çevre ve sosyal ilişkiler de kişilerin psikolog desteği almasını gerektirebiliyor. Artan kalabalık ve yoğun trafik stresi, modernleşen çağın yarattığı teknolojik sorunlar, yeni nesil çevresel faktörler, sıkışmışlık ve tükenme hissi, mevsimsel depresyonlar, ışığa duyarlılık, yorgunluk ve uykusuzluk sorunları, jetlag gibi birçok dışsal etken kişilerin yardım almalarını gerektiren konuları oluşturur. Teknoloji ve yeni nesil çevresel sorunların çözümü de yine teknolojik destekli terapilerle sağlanır.

TMS, EMDR, fototerapi gibi birçok farklı terapi uygulamaları kişilere her türlü sorunlarının çözümü için destek olan çalışmalardır. Teknoloji kaynaklı sorunlar için kullanılan fototerapi yönteminde parlak gün ışığı kullanılarak kişilere pozitif etkiler ve etkileşimler sağlanarak sorunlara çözüm oluşturuluyor. Gün ışığı simülasyonu sayesinde birçok teknolojik sorun giderilerek kişilere sağlıklı ve dengeli ruhsal zemin oluşturuluyor. Psikolojik destek ve terapi yöntemleri kişilerin ruhsal ve zihinsel sorunlarını giderek sağlıklı ve dengeli kaliteli yaşam hedefi oluşturuyor

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir