Manisa psikolog danışanlarının yaşadığı psikolojik sorunlardan kurtulmalarını sağlar. İnsan psikolojisi de tıpkı bedeni gibi çeşitli nedenlerle hasta olabilir. Böyle durumlarda ise alınacak psikolojik destek ile yaşanan hastalık ortadan kalkar. Çoğu zaman insanlar farkında olmasa da stres yönetimi, öfke kontrolü sorunları bulunur. Ayrıca bir yakının ölümü ile ortaya çıkan yas süreci ile başa çıkamaz. Geçmişte ya da yeni yaşadığı travmaların kişi üzerinde olumsuz etkileri olur. Bu olumsuz etkiler doğru planlanan tedavi yöntemi ve yapılan terapiler ile ortadan kaldırılır.

Psikolojik sorunlar bireysel olarak yaşandığı gibi aynı zamanda birden çok sayıda kişinin birlikte yaşadığı sorunlar olabilir. Böyle durumlarda psikolog Doğan Tura tarafından aile, evlilik ve çift terapileri uygulanır. Cinsel işlev bozuklukları çiftlerin hayatına olumsuz etki gösteriyorsa cinsel terapi de çiftler ile yapılır. Psikolojik olarak sağlıklı olmak kişinin bugünü ve gelecek hayatı için çok önemlidir. Psikolog tarafından uygulanan terapiler ile danışan geçmişten bugüne gelen sorunlarından kurtulur. Bu sayede kendine mutlu, huzurlu ve başarılı bir gelecek inşa etme gücüne sahip olur.

Uzman Manisa Psikolog Özellikleri

Psikolog Manisa il merkezinde ve ilçelerinde yaşayan tüm yaş gruplarına profesyonel destek verir. Sahip olduğu özellikler ile başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Psikolojik sorunlar kesinlikle hafife alınmamalıdır. Uzman psikolog her danışanı için özel tedavi programları uygular. Uyguladığı terapiler ile elde ettiği başarıyla en iyi uzman psikolog olarak adından söz ettirmeyi başarır. Bilim ve teknoloji gelişmeye devam eder. Psikolog bu gelişmeleri takip eder hastalarının tedavisinde etkin olarak kullanır.

Her insan ve yaşadığı sorunlar özeldir. Bunun için danışanını dinler onun sorununu öğrenmenin ardından en uygun tedavi programını belirler. Bunu hastası ile paylaşır ve onayını alarak terapileri başlatır. Terapilerin etkisini ve sonuçlarını yakından takip eder. Olumsuz durumlar olduğunda danışana destek vermeye devam eder. Danışanlarının psikolojik olarak güçlenmesini sağlar. Bu şekilde ilerde yaşayabileceği sorunlarla da başa çıkma yeteneğini kazanmasını sağlar. Uzman Manisa psikolog sahip olduğu özellikler şu şekilde belirtilebilir.

  • Eğitimlidir ve lisanslı olarak hizmet verir
  • Danışanlarının sorunlarını tespit ederek en doğru tedavi programını belirleyerek uygular
  • En etkili ve başarılı olan terapi yöntemlerini bilir ve uygular
  • Güvenilirdir, gizliliğe önem verir ve danışanlarının bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmaz
  • Yeni teknolojik tedavi yöntemlerini de öğrenir ve kullanır
  • Danışanlarını anlar ve onlarla empati kurarak kendini rahat hissetmesini sağlar

Manisa Psikolog Uyguladığı Terapiler

Psikolog Manisa ilinde yaşayan kişilerin yaşadıkları psikolojik sorunlara çözüm bulmalarını sağlar. Geçmişte ve bugünde yaşanan travmalar, fobiler, kaygı bozuklukları, bağımlılıklar, cinsel işlev bozuklukları, öfke kontrolü, stres kontrolü, anksiyete, migren, fibromiyalji gibi çok sayıda sorun psikolojik temellidir. Bunlardan kurtulmak için mutlaka terapilerin uygulanması gerekir. Bireysel olarak uygulanan terapiler ile kişi yaşadığı problemler ile başa çıkar. Tamamen kurtulur ve tekrar yaşanmasının da önüne geçilir.

Yetişkinler, ergenler ve çocuklar için kullanılan farklı terapi yöntemleri bulunur. Bunlar arasında bilişsel davranışçı terapi, psikanalitik terapi, davranışçı terapi, emdr terapisi sayılabilir. Her terapi yöntemi hakkında bilgiyi uygulamadan önce danışanına verir. Manisa psikolog uyguladığı terapiler ile kişinin geçmişine, bugününe ve yarınına bakış açısının değişmesini sağlar. Bağımlılık, kişilik bozukluğu gibi sorunlarda uyguladığı davranışçı bilişsel terapi ile aynı zamanda kişinin davranışlarının da değişmesini sağlar. Çocukların yaşadıkları psikolojik sorunlardan kurtulmasını uyguladığı oyun terapisi ve emdr tedaviler ile sağlar. Psikolojik sorunlar profesyonel destek alındığı takdirde tamamen ortadan kaldırılır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir