Seferihisar psikolog çalışmalarında, psikoterapinin ne olduğu ve insanın hayatını nasıl etkilediği gibi soruların akıllara takılmaması sağlanır. Kişi terapi sürecinin kendi yolculuğu olarak görürse, kendini iyileştirme açısından daha fazla çaba gösterebilir. Karşılaşılan her zorlukta psikoloğa gidilip gidilmeyeceği söz konusu olabilir. Hayatta biriktirilen örüntüler ve şemalar insanların hayatlarında sürekli karşılarına çıkıyorsa, bu konuda gerekli yetkinliğe, tecrübe ve beceriye sahip psikologların desteği araştırılabilir.

Psikolojik destek süreci, bireyin kendisinin daha yakından tanıyıp, kendisiyle daha barışık bir düzen kurabilmesi için oldukça hassasiyetle yürütülür. Bu süreç zamanla evrilerek, insanların diğer aile üyeleriyle ve çevresindeki diğer insanlarla daha iyi bağlantı kurması ve sorunlarla daha iyi başa çıkması noktasında, büyük fayda sağlar.

İzmir Seferihisar Psikolojik Danışmanlık

İzmir psikolog Seferihisar psikolojik danışmanlık prensibinde, sistemli analiz sürecini benimseyen psikolog Doğan Tura, öncelikle ilk adımı güven çerçevesinde sağlar. Danışanın kendisinin en iyi şekilde ifade edebilmesi için gerekli ortamı sağlaması gerektiğinin farkında olarak, rahat bir şekilde soruları yanıtlamasında etkindir. Bu şekilde sorduğu sorulara gerekli yanıtları en doğru biçimde alma yeteneğine sahiptir.

Danışanın söylediklerini onaylama ve belli bir noktaya kadar sorular sorma konusunda, net bir çerçeve çizmek gerekliliğini elde bırakmayan terapistler, her aşamada danışanlarına oldukça faydalı olur. Danışanın anlatımında psikolojik örüntülerini bularak, bununla ilgili de danışanın terapiye olabildiğince paylaşımlı üslupla yaklaşmasını önemser. Bilişsel, davranışçı gibi farklı terapi yöntemleriyle danışanının sorunlarına bakmayı amaçlar.

İzmir Seferihisar Psikoterapi

İzmir Seferihisar psikoterapi anlayışı sayesinde, kendinizi daha iyi anlaşılmış hissedersiniz. Değişik terapi ekolleri sayesinde, sorunlara farklı merceklerden bakmak daha etkili olabilir. Bunlar sayesinde insanlara sistemli örüntülerini gösterir. Böylece hedefler, istekler, sınırlar ve ihtiyaçlar masaya yatırıldığında, psikoloğunuzun yazılı ya da sözlü mesajlarınızı daha iyi anlayacağını da fark edebilirsiniz.

Gerçekten ihtiyaç duyulduğunda, bir yol göstericiye başvurmak her zaman kolay olmayabilir. Bir yandan da ruhsal sıkıntılarını ve ilişkilerinizle ilgili aklınızdaki soruları tam anlamıyla bir şeffaflıkla sorabileceğiniz bir ortamı bulduğunuzda, kendinizi artık eskisi gibi hissetmeyeceğinizi de anlarsınız. Size uygun tedavi yöntemlerini ihtiyaçlarınıza göre doğru şekilde belirlemek ve nereden başlanacağına doğru karar vermek, bu noktada fark yaratacaktır.

Seferihisar Psikoterapi Seansları

Seferihisar psikoterapi seansları, psikolojik olarak çok fazla yol kat edilmesinde çok gelişmiştir. Farkındalık yaratma açısından, bir şekilde kişisel gelişime büyük katkı sunar. Kişi kendi sorunlarıyla ilgili objektif bir değerlendirmeyi her zaman yapamayabilir. Ruh sağlığı bozulmaya başlamış olsa da kendisinin iyi olduğunu düşünebilir. Bu nedenle psikolog Doğan Tura gibi dışarıdan profesyonel bir gözün değerlendirme yapması, iyileşme açısından daha gerçekçidir.

Erken dönemde terapiye başlamanın faydaları şu şekilde olabilir;

  • Danışanların örüntü ve zorlantılarıyla yüzleşmesini sağlayarak, normal hayata devam etmeyi sağlayabilmek
  • Sıkıntı ve acıların şiddetinin daha da artmasının önüne geçmek
  • Kişiler arası etkileşim ve iletişimi daha sağlam zemine oturtabilmek

Danışanla terapist arasındaki en önemli aşama, danışanla kurulan ilişki olarak ifade edilebilir. Elbette belli bir sistemli analiz ve çözüme ulaşan tedavi yöntemi, tüm psikoterapi seansları için önemlidir. Ancak öncelikle insani boyutta bir bağ kurulması, danışanın kendini rahatça ifade edebilmesinin yolunu açar.

İlk görüşmede kendini rahat hisseden danışan, anlatacaklarının mahremiyet ve gizlilik çerçevesinde ele alınacağını ve bu konuları güvenle konuşacağını da anlar. Kendiyle ilgili özel konuları anlatırken bir profesyonel tarafından anlaşılabileceğine dair güven hissi, iç dünyasında oluşur. Görüşmelerin danışanı rahatsız etmemesi, her danışan için çok önem arz etmektedir. Bu nedenle her görüşmenin, danışana ayrılan süre içinde devam etmesi, bu sürecin zarar görmeden ilerlemesinde etkilidir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir