Menemen psikolog hizmetleri, yaşamı boyunca her insanın almasının faydalı olacağı terapilerden oluşur. Hayat devam ettikçe pek çok psikolojik uyaranla karşı karşıya kalındığından dolayı, bugün artık fiziksel rahatsızlıklar gibi, psikolojik rahatsızlıkların da tedavisine önem verilmektedir. Bir insanda psikolojik rahatsızlık söz konusuysa, bunun fiziksel bir hastalığın oluşmasında da etkisinin olduğu artık kabul edilen bir durumdur. Psikolog Doğan Tura, kişilerin psikolojik öykülerine göre tedavi yöntemleri uygulayan bir uzmandır.

Gelişmiş ülkelerde psikolojik destek sürecine ne kadar önem verildiği bilinen bir gerçektir. Ülkemizde de bu anlamda önemli aşamalar kaydedilmiş olup, çocukluktan başlayan ve yetişkinliği de içine alan evrelerde insanları sağlığına kavuşturan yöntemler vardır. Pek çok insanın bir uzmanla konuşması her ne kadar maddi sebeplerden ötürü gecikebilse de bunu bir lüks olarak görmemek önemlidir. İnsan ruhu çok hassas bir çizgidir ve tedavi sürecinin etkilerinin nelere mal olacağı kolay fark edilmeyebilir.

Menemen Uzman Psikolog

Menemen uzman psikolog hizmetine artan ihtiyaca ve bunun öneminin yadsınamaz oluşuna rağmen, terapi süreçlerine dair ön yargılar devam ediyor demek yanlış olmaz. Psikolojik destek almak için başvurular, çoğu kez artık son noktaya gelindiğinde gerçekleşiyor şeklinde gözlem yapılabilir.

Ön yargıların hala devam etmesi bir yana, insanların psikolojik sorunlarının yaşantılarına ne kadar etki ettiği yıllarca fark edilmeyebilir. Bu nedenle kişilerin hayat kalitelerini yükseltmek adına, uzman bir psikologla iletişime geçilmelidir. Psikolog Doğan Tura; çocuk ve ergen terapisi, yetişkinlere bireysel terapi ya da çift terapisinde, bilişsel ve çözüm odaklı yöntemle, kişilerin hayatlarına dokunmaktadır.

İzmir Menemen Uzman Psikolog Yorumları

İzmir Menemen uzman psikolog yorumları değerlendirildiğinde, bu konuda güvenilirlik ve çözüm odaklı yaklaşımın ne kadar önemli olduğu görülebilir. Kişiler psikolojik anlamda kendilerini iyi hissetmediklerinde, daha önce psikolojik destek almış insanların yorumlarından doğal olarak etkilenebilirler. Bir yandan çevredekilerin deneyimlerinin etkisi yok sayılamayacağından, yıllardır baş edilmeye çalışılan sorunların çözümünde güvene dayalı bağ kurmanın önemi büyüktür.

Kimi zaman psikolojik sorunların varlığı, kişinin kendisini fazlasıyla rahatsız edebilir. Kimi zamansa çevreden fark edilerek, uzman bir psikoloğa yönlendirme yapılır. Alanında uzman Doğan Tura, eğitim-öğretimde, iş hayatında, sosyal becerilerde ve iletişim becerilerinde, en etkili terapi yöntemlerini danışanlarına uygulamaktadır. Şu durumlarda psikolojik destek almak düşünülebilir;

  • Akran zorbalığı
  • İntihar düşüncesi
  • Ergenlik çağı sorunları
  • Yeme bozuklukları
  • Cinsel problemler
  • Fobiler ve kaygılar
  • Depresyon
  • Her türlü bağımlılık
  • Bağlanma sorunları vs.

Psikolojik açıdan destek olabilecek bir uzmanla görüşme noktasında, ciddi psikolojik sorunlara gerek yok denebilir. Düzenli şekilde alınan destek sayesinde, bireylerin akademik, kişisel, profesyonel hayatlarının daha verimli hale gelmesi mümkündür.

Gündelik hayatta yaşanılan fiziksel gerginlik ve stres, iletişim sorunları gibi durumlarla baş etmek, terapiyle daha kolay hale gelir. Kişiler çözüm odaklı düşünce yapısına bu şekilde sahip olmaya başladıkça, zihin yapılarının da gelişmesi aynı oranda olur. Bir yandan kendi kendilerinin psikolojik danışmanı haline gelebilirler. Alınan destekle, öğrendikleri ve uyguladıkları yöntemleri hayat boyu sorunların çözümünde kullanabilirler.

İzmir Menemen’de Psikolojik Destek

İzmir Menemen’de psikolojik destek alınabilecek uzmanlar araştırıldığında, yüz yüze terapi yapan kişiler bulunmaktadır. Bunlardan biri olarak Doğan Tura, danışanın görüşme aşamasında paylaştığı her şeyi özel olarak ele alan bir uzmandır. Görüşme sıklıkları terapi süreci planında belirlenirken, danışana bu konuda bilgi verilir. Kullanılacak tedavi yöntemi danışanın ihtiyacına göre tercih edilir. 

Destek almaya karar vermek kadar elbette doğru kaynağı belirlemek de önemli bir konudur. Tıpkı tıbbi birimlerde olduğu gibi, psikolojik kaynak farklılıkları vardır. Bu nedenle yetkili ve yetkin kişilerden doğru desteği almak, psikolojik anlamda oldukça etkilidir. Uyum ve güven, terapinin gidişatını doğrudan etkileyen faktörlerdir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir