Dikili psikolog denildiğinde, insanın iç dünyasına yaptığı yolculuğun kıymetini bilen bir anlayışta bu süreci yönetmek akla gelir demek doğrudur. İnsan kendi iç dünyasına yöneldiğinde, sadece kendiyle değil diğer insanlarla ve dünyayla olan ilişkileri düzenlenmektedir. İnsanların kendiyle olan ilişkileri dengede olursa, dünyayla olan ilişkilerinin bir o kadar düzgün olacağı da bilinir.

Psikolog Doğan Tura, bu konuda insanın kendine yaptığı yatırımı, farkındalık açısından önemser. Daha doyumlu daha tatmin edici bir hayat yaşamak için, bireysel terapi, çift terapisi kendisi tarafından uygulanır. Cinsel sorunlarda, ergenlik sorunlarında ve diğer ruhsal sorunları çözümleyip, daha mutlu bir hayat sürmek böylece mümkündür. İlişkilerde yaşanan problemler tüm hayatı etkilediğinden dolayı, bunların çözümlerine yönelik tedavi yöntemleri planlanır.

Dikili Psikolojik Danışman

Dikili psikolojik danışman arandığında çevredeki insanların tavsiyesi, internet araştırması sayesinde, alabileceğiniz hizmeti bulabilirsiniz. Tüm dünyada geçerli olan psikolojik tedavi süreci, uzmana gider gitmez uygulanmaz. Bu danışan için bir hayal kırıklığı yaratabilir. Bu aşamada psikoloğun yapacağı ilk adım, sorun alanı ve alanlarını tespit etmektir. Bu durum ilk aşamada bitebileceği gibi, birkaç seans sürebilir.

Geçmiş yaşam öyküsünü alan terapist, bugünkü yaşanılan sorunların geçmişle bağlantısı olduğunu bilerek hareket eder ve bu bağlantıdan yola çıkar. Doğru ve şeffaf bilgi, sonuç alınan terapi için doğru bir yoldur. Ailevi ve çevresel sorunlar, hayata tutunma çabasının kişi bünyesinde oluşturduğu etkiyle, daha da büyüyebilir. Bu nedenle kişi yaşadığı problemlere karşı destek almalıdır.

Dikili Psikolojik Danışmanlık Faydaları

Dikili psikolojik danışmanlık faydaları, elbette hayatı daha iyi hale getirir. Bu faydalar şu şekildedir;

  • Kişinin yaşadığı stres ve kaygı durumunu düzenlemesi
  • Kişinin psikolojik sorunlarını çözebilme konusunda etkili yöntemlerini kendi aktif şekilde uygulayabilmesi
  • Ev ve iş yerlerindeki psikolojik sorunları tam olarak çözmek için yönlendirmeleri yapan psikolog sayesinde bilimsel yöntemleri uygulama
  • Sağlıklı ve etkili iletişim kurulabilmesi
  • Hayır demeyi ve sınır çizebilmeyi öğrenme
  • Sosyal ortamlara giremeyen ve kendi hayatına da yabancılaşan kişilerin de tedavisinin yapılabilmesi
    Bu danışmanlık süreci, kişilerin hayatlarındaki zorlu deneyimleri hafif şekilde atlatmalarını sağlar. Bu şekilde insanlar bu sorunları çözer ve daha sosyal ve üretken bireyler olabilirler.

İzmir Dikili’de Psikolog

İzmir Dikili’de psikolog arayışındaysanız, size pek çok konuda yardım edebilecek psikologları, önce yakınlarınızın tavsiyeleriyle tercih edebilirsiniz. Bu konuda destek alabilme imkanınız varsa, çevrenizdekilerin deneyimlerine başvurabilmeniz daha sağlıklı bir yol olacaktır. Öncelikle bu konuda gerçek bir psikologla iletişim geçtiğinizden emin olmanız gerekir. Yalnızca hipnoz, NLP gibi çözüm yöntemlerini uygulayan çözümler, psikolojik tedavi değildir.

Kendi yaşadığınız psikolojik sorunlara çözüm olabilecek tedavi yöntemlerini bulabilecek uzmanlar, yaygın kapsayıcı ve kaliteli olmalıdır. Fiziksel rahatsızlıkların tedavisinde psikolojik desteğin de önemi büyüktür. Bunun için de uzman Doğan Tura, fiziksel hastalık süreçlerinde de tedavi yöntemlerini uygular. Yaşanan travmalara karşı, hayatı daha kolay yaşanır hale getirir.

İzmir Dikili Psikolojik Destek

İzmir Dikili psikolojik destek sürecinde, her insanın yargılanmadan dinlenilmeye ve sorunlara farklı bakış açılarını duymaya ihtiyacı olduğunu düşünmek oldukça önemlidir. Ne anlatıldığını gerçekten dinleyen ve bu konuda ne yapacağı konusunda tecrübeli Doğan Tura, yaşanılan iyi ve kötü olaylara tarafsız bakmaktadır. Karşılaşılan durumlarda duyguları tam anlamıyla yaşamak adına, bunu gerçekleştirme yöntemlerini uygular.

Hakkında konuşmak istenilen konu neyse, psikoloğa gidip gitmeme konusunda kararsız kalınabilir. Bu aşamada da çaresiz kalınan durumlar düşünüldüğünde, çözüm için belli bir zamanın geçeceğini de göz önünde tutarak, kararlılığı ve çabayı elden bırakmamak gerekir. Kendi sorunlarınız ve dertlerinizle ilgili çözüm arayışına girdiğinizde, bu çabada size eşlik edecek kişiler elbette uzmanlardır. Bu çabaya bağlı kalarak, sorunların çözümü de gerçekleşecektir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir