İzmir online psikolog çalışma kapsamında online terapi, uzaktan seans uygulamaları da yer alır. Online terapi ile terapiye fiziken gitmesi mümkün olmayan kişilere yönelik uzaktan erişim sağlanarak tedavi ve psikoterapi yöntemleri sağlıklı olarak yürütülür. Görüntülü ve uzaktan erişim terapileri de fiziksel terapi yöntemleriyle birebir aynı programla yapılan uygulamaları içerir. Görüntülü terapi uygulamalarında tedavi, psikoterapi, iyileştirme ve danışmanlık hizmetleri verilir.

Gelişen teknoloji desteğiyle yapılan uygulama pandemi sürecinde terapilerin aksamadan düzenli yapılabilmesini sağlamakla birlikte, sağlık şartları açısından en elverişli model olarak benimsenmesine de neden olan yöntemlerin gelişmesini sağlamıştır. Online platformlar üzerinden danışanların imkanları dahilinde Skype, WhatsApp, FaceTime ve Zoom uygulamaları kullanılarak yapılabilen terapiler danışanlara büyük kolaylık ve konfor sağlamaktadır.

İzmir online psikolog çalışmaları zaman sıkıntısı yaşayan, ulaşım problemleri nedeniyle terapi yapamayan, hareket etmekte zorlanan danışanların tercih ettiği yöntem günümüzde de yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Şehir dışında bulunan ve kronik rahatsızlıkları olan birçok kişinin tercih ettiği yöntem birçok danışan açısından pratik bulunan bir uygulamadır. Yıllardır var olan yöntem pandemi sürecinde popüler olarak yaygınlaşmış ve terapiye önyargıyla yaklaşan aile fertleri için mükemmel çözüm olarak da kullanılmaya başlamıştır.

İzmir Online Psikolog Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir online psikolog çalışmaları ile klinik çalışmaları prensip ve içerik olarak fark olmaksızın uygulanmaktadır. Online metot ergen terapilerinde daha ilgi çekici olarak gençlere hitap ettiği için tercih edilmekte ve sosyal iletişimi zayıf kişiler tarafından da rahatlatıcı bulunmaktadır. Fiziksel terapilerden ziyade online terapilerde kişilerin daha özgür, daha rahat, çekinmeden v doğal davranışlar sergilediği gözlemlenmektedir.

Teknolojik olarak yaşanan aksaklıklar gelişen teknik altyapı desteğiyle sürekli gelişim gösterdiğinden mükemmel bağlantı kalitesiyle iletişim aksaklıkları yaşanmadan terapiler yapılabilmektedir. Dış ortam yalıtımı ve mahremiyeti korunduğunda klinik ortamından farksız terapi alanları oluşmaktadır. Aksaklık yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken konular:

 • İnternet erişimi, ses ve kamera sistemlerinin kaliteli ve problemsiz olmasına özen gösterilerek dikkat edilmelidir.
 • Terapi ortamının kişi, ses, ışık gibi etkenlerden yalıtılmış olmasına dikkat edilmelidir.
 • Kişilerin gizlilik ilkesine uyularak kayıt altına alınmamasına ve bu ilkenin ihlal edilmemesine dikkat edilmelidir.
 • Terapi ciddiyetinin online seansta da geçerli olmasına özen gösterilmelidir.
 • Terapi süresi boyunca terapi disiplinine uyulmalı ve Psikolog Doğan Tura’nın senası bitirinceye kadar ekrandan ayrılmamaya özen gösterilmelidir.

İzmir Online Psikolog Çalışma Alanları

İzmir online psikolog çalışma alanlarını genel olarak bireysel terapiler oluşturmaktadır. Bireylerin kişisel sorunları ve problemlerine yönelik çalışmalar arasında:

 • Depresyon ve stres durumları
 • Öfke kontrol sorunları
 • Bipolar davranış bozuklukları
 • Panik atak krizleri ve çözüm yolları
 • Anksiyete bozuklukları
 • Obsesif Kompulsif bozukluklar
 • Kaygı ve endişe duygu durumları
 • Somatoform bozukluklar
 • Kognitif davranış bozuklukları
 • İlişki ve benlik problemleri
 • Beyin yorgunluğu, dikkat ve algı sorunları

Çağımızın getirisi olarak stres, beyin yorgunluğu, algı ve dikkat problemleri sıklıkla yaşanmakta ve yaşam kalitesinin hızla düşmesine neden olabilmektedir. Çözümü kolay bir süreç olan tedavi yöntemleriyle kişilerin ruhsal sağlığında iyileştirme yapılır. Yoğun iş telaşı, kalabalık ve sürekli zamanla yarışılan dünyamızda, trafik, kalabalık, yoğunluk, gerginlik gibi birçok dış etken kişilerde stres yoğunlaşmasına ve negatif enerji depolanmasına neden olmaktadır. Beynin sürekli birçok farklı alana bölünmesi de odaklanma ve dikkat sorunlarını gündeme getirebilmektedir.

Profesyonel psikolojik destek terapileri sadece ruhsal problem ve rahatsızlıklarında değil sakinleşme, stersin giderilmesi ve daha dingin zihin aktivitelerinin sağlanmasına destek olan yardımcı çalışmaları içerir. Kaliteli yaşam ve sağlıklı zihin için ruhumuzun ve zihnimizin de dönemsel olarak terapiye ihtiyacı bulunur. İzmir online psikolog uzaktan destek programlarıyla yaşam kalitemizi artıran çözümler oluşturarak her açıdan destek olur.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir