İnsan hayatının önemli bir bölümünü yetişkin olarak geçirir. Manisa yetişkin psikolog bu dönemde yaşanan zihinsel ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisini başarı ile gerçekleştirir. Çocukluk döneminde edinilen bilgiler ve yaşanan travmalar yetişkinlik döneminde çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Uzman psikolog Doğan Tura gerek çocukluktan gelen gerekse şimdiki hayat içinde yaşanan sorunları tedavi eder. Bu şekilde kişinin kendisi ve çevresi ile barışık, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşama sahip olmasını sağlar.

Travma sonrası stres bozukluğu, kaygı bozuklukları, anksiyete, depresyon, bağımlılıklar, takıntılar, yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, aile ve çiftler arasında yaşanan çeşitli sorunlar, çocuk ve ergenlerin psikolojik sorunları psikoterapi ile tedavi edilebilir. Uzman psikolog ırk, dil, din, cinsiyet, etnik kimlik ayrımı yapmadan ihtiyaç duyan her insana profesyonel destek verir. Hastalarını anlar, kesinlikle yargılamaz ve onların tamamen iyileşmesini sağlar.

Manisa Yetişkin Psikolog Özellikleri Nelerdir?

Yetişkin psikolog Manisa ve ilçelerinde yaşayan kişilerin en iyi tedaviye ulaşabilmelerini sağlar. Sahip olduğu özellikler ile en çok tercih edilen psikolog olmayı başarır. Danışanın geçmişten bugüne taşıdığı sorunlarının yanında bugün yaşadıklarını da görür bunlardan tamamen kurtulmasını sağlar.

Geleceğe dair kaygıları varsa bunlardan da kurtulmasını sağlar. Yetişkinler genelde yaşadıkları psikolojik zorluklar ile tek başına baş etmeye çalışırlar. Oysa bazı durumlarda bu mümkün olmaz. Mutlaka profesyonel destek alınması gerekir. Böyle durumda uzman psikolog şu özellikleri ile ihtiyaç duyulan desteği tam olarak verir.

 • Eğitimli ve lisanslıdır
 • Bilimsel yayınları takip eder ve yeni geliştirilen psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkili yöntemleri öğrenir ve uygular
 • Teknolojik gelişmeleri takip eder ve tedavi programında teknolojiden de yararlanır
 • Her bireyin kendine özel sorunları olduğunu bilir. Bu sorunu öğrenir ve uygun tedavi programını hazırlar
 • Hastaları ile empati kurar onları kesinlikle yargılamaz aksine anlar ve bireyin kendini güvende hissetmesini sağlar
 • Mahremiyete önem verir ve danışanlarının bilgilerini gizli tutar diğer kişilerle paylaşmaz

Manisa Yetişkin Psikolog Çalışma Alanları

Manisa yetişkin psikolog çalışma alanı içinde her yaş grubundan insanlar bulunur. Bu kişilerin sorununa uygun olan psikoterapi yöntemi ile tedavisini yapar. Bazı zamanlarda kişinin psikolojik sorunu olmasa da geleceğe dair duyduğu kaygılar onu rahatsız edebilir böyle durumlarda alınacak psikolojik destek ile gelecek kaygısı son bulur.

Yetişkinlerin yaşadıkları sorunlar çoğu zaman bireysel terapi ile tedavi edilebilir. Bazı durumlarda ise tüm aileyi, eşini, partnerini de etkiler. Böyle olduğunda ise aile, evlilik ve çift terapisi tercih edilir. Aile, evlilik ve çift terapileri birlikte yaşayan bireylerin birbirlerini de olumsuz olarak etkileyen sorunlarından kurtulmalarını sağlar. Yetişkinlerin yaşadıkları şu sorunların çözümünü sağlayan tedavi programları uygular.

 • Travma sonrası stres bozukluğu
 • Anksiyete ve kaygı bozukluğu
 • Yeme bozukluğu
 • Fobiler
 • Depresyon
 • Bağımlılık
 • Takıntı bozukluğu
 • Öfke kontrolü sorunu
 • Stres yönetimi

Manisa Yetişkin Psikolog Hizmetinde Bireysel Terapi

Psikolojide kullanılan çeşitli terapi yöntemleri bulunur. Yetişkin psikolog bireysel terapi yöntemlerini kullanır. Bunlar arasında davranışçı bilişsel terapi, davranışçı terapi ve emdr terapisi kısa sürede sonuç veriyor olması ile tercih edilir. Gerekli durumlarda danışana ödevler ve egzersizler verilir. Danışandan seanslar arasında yaşadığı olumsuzlukları not alması istenir.

Danışanın tedavisinin etkili olarak yapılabilmesi için iyileşmeyi istemesi önemlidir. Psikolog danışanla yaptığı görüşme ile tanı koyar ve onun da terapilere etkin katılımı ile tedaviyi kısa sürede tamamlar. Geçmişte ya da bugünde yaşanan sorunların tedavisi kişinin gelecek yaşamının mutlu, huzurlu, başarılı ve çevresi ile uyumlu olabilmesi açısından son derece önemlidir. Psikoloğun uyguladığı terapi ile tam iyileşme sağlanır yetişkinin özgüveni artar ve sorunlarla baş etme yeteneği gelişir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir